Wybierz język

Wpieraj nasze projekty

Nr konta:
78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Diakonia na Kirchentagu

2 czerwca 2017

(fot. Michał Karski)

Podczas Niemieckich Ewangelickich Dni Kościoła (Kirchentag) odbyło się wiele wykładów, dyskusji, koncertów i innych wydarzeń. Na Targach Możliwości swoją działalność mogło zaprezentować setki organizacji. Jedną z nich była Diakonia Polska, której stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Kirchentag miał miejsce od 24 do 28 maja w Berlinie i Wittenberdze. Targi Możliwości, podobnie jak wiele innych wydarzeń, odbywały się w halach Berlin Messe. Tysiące różnorodnych organizacji kościelnych, diakonijnych i społecznych zaprezentowało swoją działalność.

Również Diakonia Polska miała swoje stoisko, które zostało przygotowane wspólnie przez pracowników biura (Wandę Falk, Agnieszkę Jelinek, Ewę Wunsz i Michała Karskiego), przedstawicieli Ewangelickiego Centrum Aktywności Lokalnej w Ustroniu (Karinę Wowry, Urszulę Wiencek i Mariusza Pasternego), a także Iwonę Baraniec, która obecnie pracuje w Ewangelickim Kościele Krajowym w Wirtembergii.

Na stoisku można było się zapoznać z działalnością diakonijną w Polsce, porozmawiać z przedstawicielami Diakonii, napić się kawy czy herbaty, zjeść ciasto i wyrabiane na miejscu szulki. Stoisko odwiedziło bardzo wiele osób – zarówno zwykłych uczestników Kirchentagu, jak również przedstawicieli różnorodnych organizacji diakonijnych czy kościelnych (patrz zdjęcia poniżej). Dyrektor i prezes Diakonii Polskiej – Wanda Falk i bp Ryszard Bogusz – wzięli też udział w krótkiej dyskusji panelowej, podczas której opowiadali o pracy diakonijnej w Polsce.

Kolejny Kirchentag odbędzie się w czerwcu 2019 r. w Dortmundzie.

 

Fotorelacja (fot. Iwona Baraniec, Agnieszka Jelinek, Michał Karski)

Zdjęcia