Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

numer konta bankowego:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Jubileusz Diakonatu „Eben-Ezer”

2 października 2018

Uczestnicy nabożeństwa dziękczynnego z okazji 95-lecia Diakonatu Żeńskiego „Eben-Ezer” w Dzięgielowie (fot. Krzysztof Rakowski)

 

„Pozostajemy wdzięczni siostrzanej społeczności za działalność na rzecz bliźniego, wsparcie w potrzebie okazywane słabym i chorym bez względu na ich przynależność wyznaniową czy pozycję społeczną, za niestrudzone świadectwo wiary czynnej w miłości do drugiego człowieka” – napisali Wanda Falk i bp Ryszard Bogusz, dyrektor i prezes Diakonii Polskiej, w swym pozdrowieniu z okazji jubileuszu 95-lecia Diakonatu Żeńskiego „Eben-Ezer” w Dzięgielowie.

Diakonat został utworzony w 1923 r. przez ks. Karola Kulisza. Przez wszystkie lata jego działalności siostry diakonise niosły pomoc ludziom będącym w potrzebie. „Nowotestamentowe przesłanie o wzajemnej miłości realizują po dziś dzień – działają diakonijnie nie z obowiązku i dla własnych zasług, ale z wdzięczności Bogu za Jego miłość i łaskę, na każdym kroku podkreślając Boże błogosławieństwo i prowadzenie” – czytamy w tekście pozdrowienia dyrektor i prezesa Diakonii Polskiej.

Z okazji jubileuszu Diakonatu 15 września w kościele „Eben-Ezer” w Dzięgielowie odbył się okolicznościowy koncert orkiestry kameralnej i chóru „Echo” z Zaolzia. Natomiast dzień później w tym samym kościele miało miejsce nabożeństwo dziękczynne, podczas którego kazanie wygłosił bp Adrian Korczago, zwierzchnik diecezji cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Diakonię Polską reprezentował jej prezes bp Ryszard Bogusz.

 

Zobacz też: