Wybierz język

Metamorfoza w DPS „Samarytanin”

21 listopada 2017

Otwarcie „Kącika Babci i Dziadka” w DPS „Samarytanin” we Wrocławiu (TV Echo24)

 

W prowadzonym przez Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji Domu Pomocy Społecznej „Samarytanin” we Wrocławiu wyremontowano jedno z wnętrz i utworzono w nim „Kącik Babci i Dziadka” – przyjazną przestrzeń dla seniorów, pozwalającą im na przyjemne spędzanie czasu w domowej atmosferze.

Projekt „Kącik Babci i Dziadka” polega na zaprojektowaniu, remoncie oraz wyposażeniu sal i świetlic w domach pomocy społecznej i tworzeniu w ten sposób przyjaznych miejsc dla seniorów. W DPS „Samarytanin” projekt został zrealizowany przez Fundację „Porozumienie bez barier” ze środków firmy PPG i Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji. Wnętrze zostało zaaranżowane przez Martę Hubkę oraz Damiana Banasza, absolwentów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Nasz projekt głównie zasadza się na tym, żeby takie miejsca udamawiać, żeby w tej jesieni życia stworzyć namiastkę domu – powiedziała Telewizji Echo24 Jolanta Kwaśniewska, prezeska Fundacji „Porozumienie bez barier”.

Oswajamy przestrzeń dla osób z niepełnosprawnościami. Oswajamy teraz przestrzeń dla osób w wieku podeszłym, które też bardzo często bywają osobami z niepełnosprawnościami. Tym sposobem tak naprawdę oswajamy przestrzeń dla nas samych – podkreślił dyrektor DPS „Samarytanin” ks. Robert Sitarek.

„Kącik Babci i Dziadka” w DPS „Samarytanin” został otwarty 20 listopada. Na uroczystości obok mieszkańców domu obecni byli m.in. Jolanta Kwaśniewska, ks. Robert Sitarek oraz bp Waldemar Pytel, zwierzchnik diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

 

Zobacz materiał Telewizji Echo24 z otwarcia „Kącika Babci i Dziadka” w DPS „Samarytanin”