Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

numer naszego konta bankowego:
78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Podaruj prezent potrzebującym dzieciom

25 października 2017

Trwa tegoroczna edycja akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę”. Do 13 listopada można przygotować paczki z prezentami dla potrzebujących dzieci na Ukrainie, Białorusi i w Rumunii oraz dostarczyć je do koordynatorów lokalnych.

Akcja polega na przygotowywaniu przez dzieci, młodzież i dorosłych prezentów w pudełkach po butach. Przed świętami Bożego Narodzenia paczki te trafią do potrzebujących dzieci i młodzieży na Ukrainie, Białorusi i w Rumunii. W zeszłym roku w ramach akcji przygotowano ponad 5,5 tys. prezentów.

Tegoroczna edycja akcji „Prezent pod choinkę” jest już siedemnastą z kolei. Jej organizatorami są Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP we współpracy z Diakonią Polską oraz Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy – Oddział Śląski.

„Idea wysyłania paczek świątecznych jest znana na całym świecie i kontynuowana od wielu lat. Do Polski też kiedyś przysyłano paczki. Czasem taką paczkę dostawało się tylko raz w roku. Były w niej zupełnie podstawowe artykuły. Czy te paczki przemieniły Polskę? Nie, ale były źródłem radości i nadziei. Dowodem, że są ludzie, którzy żyją lepiej, przejmują się losem innych i swoją troskę wyrażają w prosty sposób – poprzez świąteczną paczkę. Dziś my – polscy chrześcijanie – troszczmy się o innych – o dzieci zagrożone ubóstwem w Rumunii, Ukrainie i Białorusi, pochodzące z różnych środowisk i Kościołów” – przekonują organizatorzy akcji.

Termin dostarczenia prezentów do lokalnych koordynatorów upływa 13 listopada. Osoby, które chciałyby przyłączyć się do inicjatywy, a nie mają możliwości samodzielnego przygotowania prezentu, mogą skorzystać z opcji wirtualnej paczki i przelać 60 zł na rzecz akcji.

 

Jak przygotować paczkę? Gdzie ją dostarczyć? Do kogo trafi? Ile osób dostało prezenty w minionych latach? – na te i inne pytania dotyczące akcji znajdziesz odpowiedź na stronie internetowej www.prezent.cme.org.pl.