Wybierz język

Wpieraj nasze projekty

Nr konta:
78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Przedstawiciele Diakonii Niemieckiej w Polsce

17 lipca 2018

Przedstawiciele biura prezydialnego i zarządu Diakonii Niemieckiej wraz z reprezentantami Diakonii Polskiej we Wrocławiu (fot. Archiwum)

 

Polskę odwiedzili przedstawiciele biura prezydialnego i zarządu Diakonii Niemieckiej. Spotkali się m.in. z reprezentantami Diakonii Polskiej, mieli też okazję do zapoznania się z działalnością diakonijną w Polsce.

Delegacja Diakonii Niemieckiej na czele z jej prezydentem ks. Ulrichem Liliem przebywała we Wrocławiu od 13 do 14 lipca. Spotkali się z reprezentantami Diakonii Polskiej prezesem bp. Ryszardem Boguszem i dyrektor Wandą Falk, dyrektorem Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji we Wrocławiu ks. Robertem Sitarkiem oraz zwierzchnikiem diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego bp. Waldemarem Pytlem.

W Kamienicy pod Aniołami przedstawiciele strony polskiej zaprezentowali niemieckim gościom działalność Diakonii Polskiej oraz Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji we Wrocławiu. Podczas  wizyty przedstawiciele Diakonii Niemieckiej mieli też okazję zwiedzić Wrocław.

Diakonia Niemiecka zajmuje się pracą socjalną w Kościele Ewangelickim w Niemczech. W ramach jej działalności pomocowej, pielęgnacyjnej, medycznej i doradczej wsparcie otrzymuje ok. 10 mln osób. Diakonia Niemiecka zatrudnia ponad 500 tys. pracowników. Jej działalność jest wspierana przez 700 tys. wolontariuszy.