Wybierz język

Święto Diakonii 2018

18 lutego 2018

W 1. niedzielę pasyjną w Kościele Ewangelicko-Augsburskim obchodzone jest Święto Diakonii. Z tej okazji dyrektor i prezes Diakonii Polskiej napisali do parafii luterańskich list, w którym dziękują wszystkim osobom zaangażowanym diakonijnie, dzięki którym możliwa jest pomoc osobom potrzebującym. Zachęcają również do udziału w ekumenicznej akcji charytatywnej Skarbonka diakonijna.

W tym roku Święto Diakonii przypadło 18 lutego. „Praca diakonijna nie byłaby możliwa bez setek osób – zarówno pracowników, jak i wolontariuszy parafii, placówek i komisji diakonijnych, docierających do osób w potrzebie. Nie byłaby również możliwa bez Waszego wsparcia finansowego” – napisali w swym liście na Święto Diakonii Wanda Falk i bp Ryszard Bogusz, dyrektor i prezes Diakonii Polskiej, dziękując wszystkim osobom zaangażowanym w działalność diakonijną.

Przedstawiciele Diakonii Polskiej piszą również o rozpoczętej właśnie corocznej akcji charytatywnej Skarbonka diakonijna. „Zachęcamy w niej wszystkich do nowoczesnego postu – ograniczenia pewnych przyjemności i zbierania przeznaczonych na nie funduszy do specjalnych skarbonek, zwracając w tym roku szczególną uwagę na udział w akcji również najmłodszych spośród nas. W ten sposób chcemy promować kulturę dzielenia się oraz społecznej solidarności i odpowiedzialności” – czytamy w liście dyrektor i prezesa Diakonii.

 

Czytaj: list z okazji Święta Diakonii 2018

Zobacz też: Skarbonka diakonijna

Podaruj Diakonii 1% podatku

Podaruj Diakonii 1% podatku