Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

numer konta bankowego:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Wizyta szwedzkich luteran

30 maja 2018

Wizyta delegacji Kościoła Szwecji wraz z przedstawicielami Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce z wizytą u kard. Kazimierza Nycza (fot. Agnieszka Godfrejów-Tarnogórska)

 

W Warszawie gościła delegacja Kapituły Katedry Uppsala luterańskiego Kościoła Szwecji na czele z abp Antje Jackelén. W ramach wizyty odbyły się spotkania z władzami Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, Diakonii Polskiej oraz rzymskokatolickiej Archidiecezji Warszawskiej.

Szwedzcy luteranie przebywali w Warszawie od 3 do 6 maja. Pierwszego dnia wizyty referat na temat „System zabezpieczenia społecznego w Polsce – obszary działalności Diakonii Polskiej” zaprezentowała dyrektor Diakonii Polskiej Wanda Falk.

Goście z Kościoła Szwecji spotkali się z przedstawicielami polskiego Kościoła luterańskiego: bp. Jerzym Samcem i radcami Konsystorza, a także z kard. Kazimierzem Nyczem z Kościoła Rzymskokatolickiego. Omawiano m.in. sytuację Kościołów w obu krajach, a także kwestię podejścia parafii do uchodźców.

Ponadto przedstawiciele Kościoła Szwecji odwiedzili Muzeum Polin i wzięli udział w nabożeństwie w luterańskim kościele św. Trójcy w Warszawie.