Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

numer konta bankowego:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Wsparcie dla dzieci z Obwodu kaliningradzkiego

26 czerwca 2018

Dzieci z Obwodu kaliningradzkiego w Sorkwitach wraz opiekunkami, dyrektor Diakonii Polskiej Wandą Falk i proboszczem parafii w Sorkwitach ks. Krzysztofem Mutschmannem (fot. Agnieszka Jelinek)

 

W Sorkwitach na Mazurach wypoczywa grupa dzieci z Kaliningradu i okolic. Ich pobyt został zorganizowany dzięki wsparciu Diakonii Polskiej.

W ośrodku Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Sorkwitach od 21 do 27 czerwca wypoczywa dziewięcioro dzieci w wieku 9–11 lat z Diecezji Kaliningradzkiej Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego w Rosji. Przyjechały wraz z trzema opiekunkami, na czele z ks. Eleną Kurmyshovą.

Podczas pobytu dzieci miały okazję wziąć udział różnych zajęciach – plastycznych, sportowych, biblijnych. Poznały też polskie słówka i spotkały się z polskimi dziećmi z miejscowej szkoły. W programie obozu znalazły się również wycieczki do Mrągowa i Mikołajek oraz wizyta w aquaparku.

Pobyt dzieci został zorganizowany i sfinansowany przez Diakonię Polską. Projekt wsparły również Gemeinschaft evangelischer Ostpreussen, Stowarzyszenie Freunde Masurens, Martin-Luther-Bund oraz Stephanus Stiftung.

24 czerwca dzieci i ich opiekunki odwiedzili przedstawiciele Diakonii Polskiej oraz Stowarzyszenia Freunde Masurens. Podczas tej wizyty Diakonia Polska przekazała dzieciom wyprawki szkolne (plecaki, przybory szkolne itp.).

Diakonia Polska już po raz kolejny organizuje wypoczynek dla dzieci ze Wschodu. W latach 1993–2013 organizowała obozy dla dzieci Czarnobyla, zaś później dwukrotnie dla dzieci z terenów ogarniętych działaniami wojennymi na wschodniej Ukrainie.

 

Zdjęcia z pobytu dzieci w Sorkwitach (fot. Agnieszka Jelinek)

Zdjęcia