Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

numer konta bankowego:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Wsparcie dla pedagogów ulicy

27 czerwca 2018

 

W Bytomiu odbędzie się premiera aplikacji mobilnej i systemu do zbierania, przetwarzania oraz zarządzania danymi osobowymi w edukacji nieformalnej dzieci i młodzieży. Organizatorem tego wydarzenia jest Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

Na terenie kilku dzielnic Bytomia działa Grupa Pedagogów Ulicy UNO. Pracuje z dziećmi, które często pochodzą z rodzin dysfunkcyjnych. Organizuje dla nich różnorodne zajęcia, pokazuje pozytywne, a często im nieznane możliwości, które daje świat. Grupa UNO jest jednostką Centrum Misji i Ewangelizacji. Diakonia Polska wspiera finansowo jej działalność.

W ramach projektu Erasmus+, realizowanego przez belgijską organizację Mobile School w partnerstwie z organizacjami z Grecji i Polski, w Bytomiu odbędzie się premiera aplikacji mobilnej STREETSMART, która wspiera wychowawców i pedagogów ulicy w rejestrowaniu ich działań oraz interwencji w terenie i nie tylko. Dzięki wskaźnikom SMART i intuicyjnej formie raportowania możliwy będzie dostęp do danych osobowych, monitorowania nastroju i emocji, umiejętności, orientacji na przyszłość czy mapy relacji podopiecznych – wszystko zgodnie z rozporządzeniem unijnym o ochronie danych osobowych (RODO).

Wstęp na premierę aplikacji jest wolny. Ilość miejsc ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń).

 

Miejsce spotkania: sala w budynku Cisza Syjonu, ul. Matki Ewy 1, Bytom-Miechowice

Termin: 28 czerwca, godz. 10–13

Szczegółowe informacje