Wybierz język

Wyróżnienie dla szkół ECDiE

24 kwietnia 2018

(fot. pixabay)

Zespół Szkół i Placówek Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra we Wrocławiu zajął pierwsze miejsce w konkursie na najciekawszą inicjatywę Dnia Bezpiecznego Internetu 2018.

Organizatorem konkursu jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które działa na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży korzystających z internetu i nowych technologii. Do konkursu, którego ideą jest tworzenie kultury szacunku w sieci, zgłoszono 3654 inicjatywy, finalnie przysłano blisko 900 sprawozdań ze zrealizowanych inicjatyw – wszystkie wzięły udział w konkursie.

Pierwsze miejsce zajął Zespół Szkół i Placówek Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji we Wrocławiu, który w nagrodę otrzymał monitor touchscreen.

W ramach konkursu Zespół Szkół Fundacji ECDiE postanowił dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców i zaproponować różnorodność form. Z jednej strony w szkole odbyła się prelekcja na temat bezpiecznego korzystania z komputera w sieci, a także szereg zajęć edukacyjnych na lekcjach wychowawczych i bibliotecznych.

Z drugiej do czynnego uczestnictwa w konkursie wciągnięci zostali uczniowie różnych szkół Fundacji ECDiE. Przeprowadzono ogólnoszkolny konkurs w różnych kategoriach: formy literackiej (pisanie wierszy), plastycznej (tworzenie plakatów, komiksów, gier planszowych), multimedialnej (pisanie piosenek i rapowanie, pisanie scenariuszy i nagrywanie filmików). Uczniowie wprowadzali też w świat komputerów seniorów, prowadząc dla nich warsztaty w Domu Pomocy Społecznej „Miłosierny Samarytanin”.

Nagrodę główną konkursu ogólnoszkolnego zdobyli uczniowie 3. klasy Liceum Ogólnokształcącego za wykonanie gry planszowej „Monopoly” w wersji edukacyjnej, związanej z bezpieczeństwem w internecie.

 

Zobacz: film o inicjatywach placówek Fundacji ECDiE w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2018

Więcej o ogólnoszkolnym konkursie w Zespole Szkół i Placówek Fundacji ECDiE tutaj

 

Fotorelacja (fot. FECDiE)

Zdjęcia