Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

numer konta bankowego:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Zgromadzenie Eurodiaconii we Wrocławiu

Od 13 do 15 czerwca we Wrocławiu odbyło się Doroczne Zgromadzenie Ogólne Eurodiaconii. Przedstawiciele kilkudziesięciu chrześcijańskich organizacji pomocowych z wielu państw europejskich dyskutowali na temat koncepcji socjalnej Europy. Było to wydarzenie o charakterze międzynarodowym, społecznym i ekumenicznym.

Eurodiaconia jest międzynarodową wspólnotą chrześcijańskich organizacji działających w zakresie pomocy medycznej i socjalnej oraz na rzecz sprawiedliwości społecznej. Obecnie zrzesza 46 członków z 32 krajów. Jednym z nich jest Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP (Diakonia Polska), która w tym roku była organizacją goszczącą Doroczne Zgromadzenie Ogólne Eurodiaconii.

Podczas Zgromadzenia we Wrocławiu przedstawiciele organizacji członkowskich Eurodiaconii rozważali problematykę związaną z koncepcją socjalnej Europy. Co oznacza ta koncepcja w kontekście zmieniającej się politycznie, społecznie i demograficznie Europy? Jak jest rozumiana w różnych krajach Europy, o różnorodnym podłożu politycznym, społecznym, kulturowym i religijnym? Czy znaczy to samo dla krajów Unii Europejskiej i tych spoza wspólnoty? Czy organizacje chrześcijańskie mają w tej sprawie coś szczególnego do zaoferowania?

 

Zobacz: