Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Diakonia Polska po raz drugi przekazała środki do dezynfekcji

18 marca 2022

Diakonia Polska po raz drugi przekazała środki do dezynfekcji

Środki dezynfekujące w magazynie firmy EMKA (fot. Diakonia Polska)

 

Dzięki współpracy z Diakonią Niemiecką Diakonia Polska po raz drugi przekazała środki do dezynfekcji rąk i powierzchni do dwunastu placówek diakonijnych i medycznych. Część z nich trafiła do Ukrainy. Transport środków w Polsce nieodpłatnie zapewniła firma EMKA z Żyrardowa, która udostępniła również swój magazyn.

Środki dezynfekujące są niezwykle ważnym i potrzebnym produktem, zwiększającym bezpieczeństwo sanitarne i umożliwiającym ograniczanie rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Szczególnie ważne są w placówkach pomocowych, opiekuńczych i medycznych.

W ramach współpracy projektowej z Diakonią Niemiecką Diakonia Polska przekazała w marcu ponad 22 tys. butelek ze środkami do dezynfekcji rąk i powierzchni. Środki te trafiły do dwunastu placówek w różnych regionach Polski – instytucji diakonijnych, takich jak domy opieki czy środowiskowe domy samopomocy, a także do placówek medycznych. Ponadto przekazano także środki do dezynfekcji rąk do domu dziecka i szkół w Ukrainie. W lutym Diakonia przekazała środki do dezynfekcji do dziesięciu placówek (pisaliśmy o tym tutaj).

Przekazanie środków dezynfekujących odbiorcom w Polsce było możliwe dzięki firmie EMKA z Żyrardowa, która nieodpłatnie rozwiozła je do miejsc docelowych. Kierownictwu i pracownikom firmy serdecznie dziękujemy za osobiste zaangażowanie i profesjonalne podejście. Cieszymy się, że pomoc w sytuacji pandemii COVID-19 może być kontynuowana!

 

Na zdjęciach: środki dezynfekujące w magazynie firmy EMKA (fot. Diakonia Polska)

Zdjęcia