Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Diakonia Polska przekazała środki do dezynfekcji

16 lutego 2022

Diakonia Polska przekazała środki do dezynfekcji

Transport środków dezynfekcyjnych do placówek diakonijnych i medycznych (fot. Diakonia Polska)

 

Dzięki współpracy z Diakonią Niemiecką Diakonia Polska przekazała środki do dezynfekcji rąk i powierzchni do dziesięciu placówek diakonijnych i medycznych. Transport środków nieodpłatnie zapewniła firma EMKA z Żyrardowa.

Środki dezynfekujące są niezwykle ważnym i potrzebnym produktem, zwiększającym bezpieczeństwo sanitarne i umożliwiającym ograniczanie rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Szczególnie ważne są w placówkach pomocowych, opiekuńczych i medycznych.

W ramach współpracy projektowej z Diakonią Niemiecką Diakonia Polska przekazała w lutym 25,2 tys. butelek ze środkami do dezynfekcji rąk i powierzchni. Środki te trafiły do dziesięciu placówek w różnych regionach Polski – instytucji diakonijnych, takich jak domy opieki czy środowiskowe domy samopomocy, a także do placówek medycznych.

Przekazanie środków dezynfekujących odbiorcom było możliwe dzięki firmie EMKA z Żyrardowa, która nieodpłatnie rozwiozła je do miejsc docelowych. Kierownictwu i pracownikom Emki serdecznie dziękujemy za osobiste zaangażowanie i profesjonalne podejście. Cieszymy się, że dzieło pomocy w sytuacji pandemii COVID-19 może być kontynuowane!