Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Kondolencje

15 kwietnia 2010

Widząc przerażające zdjęcia z katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, łączyliśmy się w głębokim żalu z wszystkimi, których dotknęła ta tragedia.

Także nam brakuje słów w obliczu tej katastrofy, pozostaje nam tylko modlitwa: o rodziny ofiar, ich przyjaciół, odpowiedzialnych polityków, którzy teraz muszą zapełnić powstałą lukę.

Dzisiaj chcielibyśmy przede wszystkim przekazać wyrazy współczucia i zapewnić o naszych modlitwach i o tym, że to Bóg wskazuje nam drogę, która pozwoli nam na nowo powrócić po tych wydarzeniach do życia.

Wasz

Klaus-Dieter K. Kottnik
wraz z współpracownikami Dzieła Diakonii Kościoła Ewangelickiego Niemiec
(Diakonisches Werk der EKD)

Drodzy Przyjaciele, Siostry i Bracia,

Byliśmy przerażeni słysząc wiadomość o katastrofie samolotu pod Smoleńskiem, w której zginął Prezydent Lech Kaczyński wraz z Małżonką oraz najwyżsi rangą przedstawiciele państwa, wojska, duchowni i inne osobistości.

Jesteśmy nadal w wielkim szoku nie mogąc pojąć rozmiaru tej tragedii.

Chcielibyśmy przede wszystkim zapewnić Was o tym, iż w naszych modlitwach jesteśmy z tymi wszystkimi, którzy opłakują swoich Bliskich.

Niechaj Bóg otoczy swoją troskliwą opieką wszystkich pogrążonych w głębokim żalu i smutku po stracie Bliskich. Myślimy o Waszym Kościele, który stracił swojego wiernego sługę, ks. Adam Pilcha.

Chcielibyśmy wszystkich współpracownikom Diakonii, a także Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce przekazać nasze serdeczne wyrazy współczucia.

W imieniu wszystkich współpracowników
Diakonii Kościoła Ewangelickiego Braci Czeskich
David Šourek
Dyrektor

Drodzy Koledzy i Przyjaciele,

W imieniu kierownictwa naszego Kościoła oraz Diakonii proszę przyjąć nasze najserdeczniejsze wyrazy współczucia w związku z katastrofą lotniczą pod Smoleńskiem.

Współczujemy Waszemu krajowi po stracie tylu wartościowych dla kraju osób; współczujemy całemu Kościołowi luterańskiemu w Polsce.

Klara Tarr Cselovszky
Wydział ekumeniczny i ds. zagranicznych
Kościół Ewangelicko-Luterański na Węgrzech

Drogi Księże Biskupie,

drodzy Przyjaciele w Polsce,

na wiadomość o tragicznej w skutkach katastrofie samolotu polskiego pod Smoleńskiem i śmierci wielu zasłużonych dla państwa i Kościoła osób, chcielibyśmy wyrazić – w imieniu Diecezji Uppsalskiej Kościoła Luterańskiego Szwecji – naszą solidarność i głębokie współczucie.

W naszych myślach i modlitwach jesteśmy z Wami w tych dniach. Jesteśmy także przekonani o tym, że jako Kościół możecie teraz odegrać niezwykle ważną rolę – wspierając Polaków i towarzysząc im w smutku.

Pozostając w wierze i miłości, którą dzielimy wspólnie w Chrystusie
Ragnar Persenius, Biskup Diecezji Uppsalskiej
Mats Lagergren, osoba ds. kontaktów z Kościołem EA w Polsce

Drodzy Przyjaciele w Polsce

Wiadomość o tragicznym wypadku pod Smoleńskiem, w którym zginęli ludzie oddani służbie krajowi i Kościołowi, wśród nich Prezydent Kaczyński wraz z Małżonką, była dla mnie – podobnie jak dla wielu innych Europejczyków –prawdziwym szokiem i napełniła mnie wielkim smutkiem.

Jest to tragedia, której nie sposób zrozumieć ani wytłumaczyć. Chcielibyśmy podzielić się z Wami głębokimi wyrazami współczucia i wsparcia w tej trudnej sytuacji, którą przeżywacie jako naród, jednostki i chrześcijanie. Jesteście w naszych myślach i modlitwach.

Heather Roy
Sekretarz generalny EURODIACONII