Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Wsparcie dzieci uchodźczych

3 czerwca 2024

Ubrania przekazane dla dzieci uchodźczych z Ukrainy (fot. Diakonia Polska)

 

Diakonia Polska przekazała odzież dla dzieci uchodźczych z Ukrainy. Ubrania przygotowane przez Australijkę Sandrę Nagel z The Little Children’s Clothing Factory trafiły do Domu Matki prowadzonego przez Fundację Inna Przestrzeń.

Ubrania zostały przekazane Diakonii Polskiej przez Sandrę Nagel, emerytowaną kapelankę w szpitalu w Maryborough w australijskim stanie Queensland. Od lat zajmuje się ona również dostawą odzieży dla potrzebujących osób mieszkających w miejscach odległych od miast i sklepów.

Po wybuchu pełnoskalowej wojny w Ukrainie, Sandra Nagel postanowiła wesprzeć również uchodźców z tego kraju. Zaczęła szyć dla nich ubrania i zabawki. Korzystając z darowizn w postaci tkanin, galanterii, maszyn do szycia i owerloków oraz własnych środków, przygotowuje m.in. zdobione sukienki, topy i ubranka dla małych dzieci, które uciekły przed wojną w Ukrainie.

Przedstawicielki Domu Matki i Diakonii Polskiej z ubraniami dla dzieci uchodźczych (fot. Diakonia Polska)

Diakonii Polskiej, która od dwóch lat prowadzi projekty wsparcia uchodźców z Ukrainy, Sandra Nagel przekazała m.in. kocyki, spódnice, spodenki, koszulki, czapki i rękawiczki dla dzieci. Diakonia Polska przekazała te dary do Domu Matki, prowadzonego przez Fundację Inna Przestrzeń. Jest to placówka wspierająca przede wszystkim kobiety w ciąży i matki z małymi dziećmi, w dużej mierze uchodźczynie z Ukrainy i ich dzieci. W ciągu ostatnich dwóch lat zapewniła zakwaterowanie 46 rodzinom. Ponadto przekazała tysiącom potrzebujących osób żywność, ubrania, wyprawki do porodu i szkolne, środki higieniczne, prezenty świąteczne.

Diakonia Polska od początku pełnoskalowej wojny w Ukrainie prowadzi działania na rzecz pomocy osobom poszkodowanym przez ten konflikt. Współpracuje w tym zakresie z różnymi partnerami – organizacjami diakonijnymi i humanitarnymi, Kościołami, samorządami, prywatnymi darczyńcami w Polsce i za granicą. Do głównych projektów należy wsparcie finansowe najbardziej potrzebujących uchodźców, wsparcie parafii goszczących uchodźców, wsparcie uchodźców w wynajmie mieszkania, wsparcie w aktywizacji zawodowej i działań integracyjnych. Ponadto Diakonia koordynuje lub współpracuje przy przekazywaniu pomocy rzeczowej zarówno dla uchodźców, jak i dla osób przebywających w Ukrainie.

 

Sandra Nagel z The Little Children’s Clothing Factory

 

 

Zobacz też: jak Diakonia Polska wspiera Ukrainę