Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Wsparcie uchodźców w wynajmie mieszkania i na rynku pracy

17 czerwca 2024

 

Diakonia Polska w partnerstwie z Diakonie Katastrophenhilfe i przy wsparciu finansowym Niemieckiej Pomocy Humanitarnej MSZ Niemiec rozpoczyna drugą edycję programu wsparcia uchodźców z Ukrainy w wynajmie mieszkania i na rynku pracy. Zapraszamy parafie i lokalne organizacje pomocowe do współpracy w tym projekcie.

Program zakłada wsparcie uchodźców, którzy znajdują się aktualnie w trudnej sytuacji mieszkaniowej i mają potencjał usamodzielnienia się w ciągu trwania programu. Program realizowany będzie od lipca do grudnia 2024 r. i ma na celu poprawienie sytuacji mieszkaniowej uchodźców w Polsce w perspektywie średnio- i długoterminowej.

Uchodźcy, którzy zostaną objęci programem, otrzymają m.in. półroczne dofinansowanie wynajmu mieszkania, a także wsparcie na rynku pracy w zakresie podnoszenia kwalifikacji zawodowych i nauki języka.

Aby ubiegać się o pomoc należy zgłosić się do partnera lokalnego programu (wkrótce podamy listę partnerów). Zapraszamy do współpracy parafie i lokalne organizacje pomocowe, które chciałyby zostać partnerem Diakonii w tym projekcie.

 

Co zapewnia program? Kto może ubiegać się o pomoc? Jakie dokumenty trzeba złożyć? Szczegółowe informacje na ten temat tutaj (PL i UA)

 

Zobacz też: jak Diakonia Polska pomaga Ukrainie