Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Zajęcia dla rodziców i dziadków – Jak uczyć dziecko bezpiecznie korzystać z internetu

3 czerwca 2008

Nasz Punkt Konsultacyjny ,,Przeciw Przemocy” został zaproszony przez parafię łódzką do współtworzenia ciekawego programu zajęć dla rodziców.

W niedzielę, 1 czerwca 2008 r. w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej św. Mateusz w Łodzi po zakończeniu nabożeństwa odbył się festyn na cześć Naszych Milusińskich. Dzień Dziecka odbywał się w uroczej scenerii, ogród wokół kościoła był przystrojony setkami kolorowych balonów.

Zajęcia dla rodziców

W zacienionym miejscu został postawiony olbrzymi pompowany zamek, który przyciągał najmłodszych do zabawy.

Pracownicy i wolontariusze z CME z Dzięgielowa przygotowali całe mnóstwo zabaw i gier dla dzieci, a kolorowy klaun robił furorę nie tylko wśród dzieci.

Zajęcia dla rodziców

W ogrodzie na spragnionych i głodnych czekały przysmaki z grilla. Dzieci zjadły najszybciej i pobiegły do kolorowego zamku. Dorośli schronili się w chłodnej salce na zakrystii gdzie przygotowano już kolejna część programu.

Był to wykład na temat: ,,Wartości i zagrożenia Internetu”, który wygłosiła Pani Ilona Luchcińska. Celem wykładu było uwrażliwienie rodziców na zagrożenia, jakie mogą spotkać nasze dzieci, kiedy samotnie i bez opieki korzystają z Internetu. Pani Ilona zachęcała wszystkich, którzy nie najlepiej radzą sobie z obsługą internetu, aby właśnie swoje dzieci i wnuki prosili o pomoc i naukę. Pozwoli to na nawiązanie się pomiędzy starszym i młodszym pokoleniem nowego rodzaju więzi, i pomoże przezwyciężać poczucie wzajemnego oddzielenia i niezrozumienia. Pani Ilona Luchcińska rozdała rodzicom materiały na temat dostępnych na polskim rynku programów filtrujących, zabezpieczających dzieci korzystające z Internetu przed kontaktem ze szkodliwymi treściami.


UWAGA:

Zainteresowanych tematyką zachęcamy także do odwiedzenia wymienionych poniżej stron internetowych. Znajdziemy na nich między innymi telefony i adresy mailowe, pod którymi możemy zgłosić każdy przypadek przemocy internetowej wobec dzieci