Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Wolontariat w Danii – oferty last minute

21 lipca 2023

 

Chcesz spędzić kilkanaście miesięcy za granicą pomagając ludziom w potrzebie? Wyjedź na wolontariat europejski! W Danii dostępne są oferty wolontariatu w obszarze edukacji, ekologii i wsparcia osób z niepełnosprawnością. Projekty ruszają już wkrótce, dlatego zgłaszać trzeba się jak najszybciej.

Diakonia Polska koordynuje projekty wolontariatu międzynarodowego od 1999 r. Wysyła polskich wolontariuszy za granicę i przyjmuje zagranicznych w Polsce. Zachęcamy do udziału w wolontariacie w Danii. Organizacja Dansk ICYE zaprasza chętnych na następujące długoterminowe projekty wolontariackie w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności:

 

Hertha Levefællesskab w Herskind (wschodnia Jutlandia) – żywa wspólnota na rzecz osób z niepełnosprawnością umysłową. Prowadzone są tam warsztaty w piekarni, biodynamicznym ogrodzie targowym, biodynamicznej farmie, mleczarni, kuchni, pralni. Produkty wytworzone podczas warsztatów są używane przez pensjonariuszy, jak również sprzedawane w sklepach ekologicznych. Wolontariusz będzie pomagał pensjonariuszom podczas ich aktywności w warsztatach.

Okres trwania projektu: 1 sierpnia 2023 r. – 31 lipca 2024 r.
Czytaj: szczegółowy opis projektu

 

Husmandsstedet w Årslev (wyspa Fionia, niedaleko Odense) – ośrodek rekreacyjny dla dzieci i młodzieży, a także ich rodziców. Działają w nim grupy zainteresowań, np. muzyczne czy teatralne, prowadzone są różnego rodzaju kursy i zajęcia. Placówkę codziennie odwiedza 40–60 dzieci i młodzieży. Wolontariusz, we współpracy z kadrą ośrodka, będzie twórczo pracować z dziećmi i młodzieżą, grając z nimi w gry, rozmawiając i zachęcając do nowych aktywności.

Okres trwania projektu: 1 września 2023 r. – 31 maja 2024 r.
Czytaj: szczegółowy opis projektu

 

Vestjyllands Højskole w Ringkøbing (zachodnia Jutlandia) – ludowa szkoła wyższa, prowadząca nieformalną edukację dla osób dorosłych. W placówce prowadzone są zajęcia m.in. z zakresu tańca, ekologii, teatru, muzyki, ceramiki, malarstwa czy pisania. W placówce znajduje się duży ogród ekologiczny. To właśnie tym ogrodem przez większość czasu będzie się zajmował wolontariusz. Oprócz tego będzie miał zadania rzemieślnicze.

Okres trwania projektu: 1 września 2023 r. – 31 sierpnia 2024 r.
Czytaj: szczegółowy opis projektu

 

Osoby chętne do wzięcia udziału w którymś w powyższych projektów, proszone są o jak najszybszy kontakt na adres: wolontariat@diakonia.org.pl

 

Zobacz też: Wolontariat europejski

 

Projekty Międzynarodowego Wolontariatu Diakonijnego współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu „Europejski Korpus Solidarności”