Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Skarbonka Diakonijna

Skarbonka Diakonijna to ekumeniczna akcja kościelnych organizacji charytatywnych: Diakonii, Caritas Polska i Eleos. W Kościele Ewangelicko-Augsburskim akcja odbywa się od 1996 r. Od 2006 r. ma charakter ekumeniczny. W Kościele Rzymskokatolickim znana jest jako Jałmużna Wielkopostna, a w Kościele Prawosławnym jako Ofiara Wielkopostna.

Akcja rozpoczyna się w Środę Popielcową i trwa do Świąt Wielkanocnych. W tym czasie obie Diakonie, Caritas i Eleos namawiają do rezygnowania z drobnych przyjemności i przekazywania uzyskanych w ten sposób funduszy na cele akcji – pomoc osobom potrzebującym. Środki zbierane są do specjalnie przygotowanych na dany rok kolorowych, papierowych skarbonek. Akcję można też wesprzeć przelewem bankowym:

  • za pośrednictwem usługi dotpay, jako cel należy wpisać „Skarbonka Diakonijna 2022” przejdź do usługi dotpay
  • bezpośrednio na konto:

Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP (Diakonia Polska)
ul. Miodowa 21, 00-246 Warszawa
nr konta bankowego: 78 1240 1037 1111 0000 0693 1384
tytuł przelewu: „Skarbonka Diakonijna 2022”

 

Skarbonka Diakonijna 2022

Hasło Skarbonki Diakonijnej 2022 brzmi „Czas miłosierdzia”. Tym razem akcja odbywa się w czasie niepewności, w sytuacji wojny toczącej się za naszą wschodnią granicą. To czas, gdy szczególnie potrzebujemy miłosierdzia i krzewienia pokoju. Możemy to robić na różnych poziomach – nie godząc się na agresję, okazując solidarność potrzebującym, przeciwdziałając wykluczeniu społecznemu.

Zarówno idea, jak i hasło akcji Skarbonka Diakonijna wpisują się w potrzeby obecnej sytuacji. Ograniczając swoją konsumpcję, wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy. Kierujemy się wzajemną troską, wrażliwością na krzywdę, dialogiem i empatią, a nie tylko własnym interesem.

Zebrane w ramach akcji środki Diakonia Polska przekaże na realizację projektów na rzecz osób potrzebujących – leczenie i rehabilitację osób starszych i dzieci, zakup leków, wsparcie projektów na rzecz uchodźców oraz wszelką pomoc w zależności od potrzeb. Nawet najmniejszy dar złożony do skarbonki ma wielką wartość. Jest bowiem wyrazem społecznej solidarności, odpowiedzialności i wrażliwości. Jest wyrazem miłosierdzia.

 

Do pobrania:

Zobacz też: