Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Konferencja o FASD

27 sierpnia 2019

konferencja o FASDJak prawidłowo diagnozować dzieci obciążone Spektrum Alkoholowych Uszkodzeń Płodu (FASD)? Jak im skutecznie pomagać? Fundacja Fascynujący Świat Dziecka zaprasza na konferencję szkoleniową „Trafna diagnostyka FASD? Jest na to sprawdzony sposób – prawidłowo dostosowana terapia kluczem do sukcesu”. Diakonia Polska objęła to wydarzenie swoim patronatem.

Konferencja odbędzie się 9 września w siedzibie Uniwersytetu SWPS w Katowicach przy ul. Techników 9. Jej organizatorem jest Fundacja Fascynujący Świat Dziecka z Goleszowa. Patronatem objęły to wydarzenie polskie i zagraniczne instytucje, wśród nich Diakonia Polska.

Spektrum Alkoholowych Uszkodzeń Płodu (FASD) to zaburzenia rozwojowe osób, których matka spożywała alkohol podczas ciąży. Do tych zaburzeń zalicza się m.in. alkoholowy zespół płodowy (FAS) – nieuleczalny zespół chorobowy, będący formą ciężkich wad wrodzonych, somatycznych i neurologicznych.

Charakter konferencji i wykładowcy

Konferencja będzie miała charakter szkolenia. Uczestnicy dowiedzą się, jak prawidłowo powinny być diagnozowane dzieci i młodzież z podejrzeniem FAS/FASD. Zapoznają się z narzędziami do takiej diagnozy oraz dowiedzą się, kto nie powinien takich diagnoz przeprowadzać. Dowiedzą się również, jak dobrać odpowiednią ścieżkę terapeutyczną oraz jak zaopiekować się nie tylko dzieckiem, ale całym środowiskiem, które je otacza (m.in. szkoła, rodzina).

Wykłady wygłoszą: dr Susan J. Astley Hemingway z Uniwersytetu Waszyngtońskiego w Seattle, która jest prekursorem w zakresie diagnostyki FASD, dr Gro Løhaugen, wiceprzewodnicząca Europejskiego Stowarzyszenia FASD, oraz prof. Halina Pawłowska-Jaroń z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, autorka licznych badań i publikacji dotyczących dzieci z FASD.

Uczestnicy konferencji otrzymają stosowne zaświadczenia. Na konferencji będą obecni przedstawiciele polskich instytucji diakonijnych. Wiele projektów diakonijnych skierowanych jest bowiem do dzieci, również do tych, które muszą się mierzyć z niewłaściwymi zachowaniami swoich rodziców.

 

Więcej informacji o konferencji (program, formularz zgłoszeniowy itp.) można znaleźć tutaj