Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Zapraszamy na wolontariat w Czechach

1 marca 2023

 

Chcesz pomieszkać dłużej za granicą, rozwijać swoje umiejętności i talenty oraz wspierać ludzi w potrzebie? Zgłoś się na wolontariat w Czechach. To okazja do poznania nowego kraju i kultury, sprawdzenia się w nowej sytuacji, poznania nowych ludzi i zaangażowania się w pomoc osobom starszym, z niepełnosprawnością czy zagrożonym wykluczeniem społecznym.

Diakonia Śląska w Czechach zaprasza osoby w wieku 18–30 lat na długoterminowe projekty wolontariackie Europejskiego Korpusu Solidarności w placówkach diakonijnych i edukacyjnych w Czeskim Cieszynie, Ostrawie, Karwinie i innych miejscowościach. Wolontariusze mogą wspierać seniorów, dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością, dzieci i młodzież zagrożone wykluczeniem społecznym, osoby uzależnione.

Wolontariusz ma zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, kieszonkowe, kurs języka czeskiego, wsparcie mentora i superwizora. Ponadto będzie brał udział w seminariach dla wolontariuszy.

Projekty wolontariackie zwykle rozpoczynają się 1 września i trwają 10–12 miesięcy.

 

Osoby zainteresowane tymi projektami proszone są o kontakt najpóźniej do końca maja na adres: wolontariat@diakonia.org.pl.

 

Więcej informacji o projektach tutaj

 

Zobacz też: Wolontariat europejski

 

Projekty Międzynarodowego Wolontariatu Diakonijnego współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu „Europejski Korpus Solidarności”