Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Wsparcie dla uchodźców w ośrodku w Nadarzynie

31 maja 2023

Transport pomocy rzeczowej przekazany przez Diakonie Sachsen we współpracy z Diakonią Polską dla uchodźców przebywających w Centrum Pomocy Humanitarnej w Nadarzynie (fot. Diakonie Sachsen)

Diakonie Sachsen we współpracy z Diakonią Polską przekazała pomoc rzeczową dla uchodźców z Ukrainy przebywających w Centrum Pomocy Humanitarnej w Nadarzynie. To kolejny transport pomocy, który dzięki koordynacji Diakonii Polskiej trafił do uchodźców przebywających w tym ośrodku.

Diakonie Sachsen już w przeszłości współpracowała z Diakonią Polską, przekazała m.in. środki na zakup busa do celów diakonijnych dla Ewangelickiego Stowarzyszenia „Maria-Marta” w Ustroniu. W kwietniu tego roku przedstawiciele zarządu Diakonie Sachsen odwiedzili Warszawę. Spotkali się z reprezentantami Diakonii Polskiej. Rozmowy dotyczyły wymiany doświadczeń z zakresu pracy diakonijnej, sytuacji socjalnej w Polsce oraz współczesnych wyzwań społecznych. Odwiedzili też Centrum Pomocy Humanitarnej w Nadarzynie, gdzie zapoznali się z sytuacją przebywających tam uchodźców z Ukrainy.

Efektem tych rozmów i spotkań był transport pomocy rzeczowej, który Diakonie Sachsen zorganizowała dla uchodźców przebywających w ośrodku w Nadarzynie. Transport został przygotowany we współpracy z Diakonią Polską i zgodnie z potrzebami Centrum Pomocy Humanitarnej, po rozmowach z jego przedstawicielami. Przekazano ponad sto pudeł i worków z odzieżą i obuwiem dla dzieci, kobiet i mężczyzn, a także artykuły higieniczne (pieluchy, proszki do prania, chusteczki) i jeden chodzik dla osób mających problemy z poruszaniem się. Transport trafił do ośrodka w Nadarzynie 25 maja.

Diakonia Polska od zeszłego roku współpracuje z Centrum Pomocy Humanitarnej w Nadarzynie. W tym czasie przekazała lub skoordynowała kilkanaście transportów z pomocą rzeczową dla przebywających tam uchodźców.

 

Zobacz też: