Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Wolontariat w Hiszpanii

23 sierpnia 2023

 

Zachęcamy do udziału w wolontariacie zagranicznym w Andaluzji w Hiszpanii. W ramach realizowanego projektu wolontariusze będą wspierać młodych ludzi z regionu w zdobywaniu umiejętności dotyczących poznawania możliwości edukacyjnych, kulturalnych i zawodowych we współczesnej Europie.

Diakonia Polska koordynuje projekty wolontariatu międzynarodowego od 1999 r. Wysyła polskich wolontariuszy za granicę i przyjmuje zagranicznych w Polsce. Zachęcamy do udziału w projekcie prowadzonym przez hiszpańską organizację Amigos de Europa Leonardo da Vinci (AELV) w kilku miastach Andaluzji: Jerez de la Frontera, El Puerto de Santa María i Lora del Río.

Wolontariusz będzie pracował w siedzibie AELV oraz w centrach edukacyjnych i stowarzyszeniach młodzieżowych w regionie. Będzie realizował zadania z zakresu administracji (np. tworzenie baz danych), komunikacji (np. tworzenie prezentacji, filmików) i edukacji nieformalnej (np. rozmowy z młodymi ludźmi o swoich doświadczeniach, uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych).

Od wolontariuszy wymagana jest znajomość języka hiszpańskiego w mowie. Wolontariusz ma zapewnione mieszkanie, wyżywienie, pokrycie kosztów podróży, ubezpieczenie oraz kieszonkowe. Projekt trwa dziewięć miesięcy.

 

Zobacz: szczegółowy opis projektu

 

Osoby chętne do wzięcia udziału w powyższym projekcie, proszone są kontakt na adres: wolontariat@diakonia.org.pl

Zobacz też: Wolontariat europejski

 

Projekty Międzynarodowego Wolontariatu Diakonijnego współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu „Europejski Korpus Solidarności”