Wybierz język

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Siostra Hildegard Nabel nie żyje

28 lutego 2019

Hildegard Nabel

s. Hildegard Nabel

W wieku 77 lat zmarła siostra diakonisa Hildegard Nabel. Była wieloletnią zastępczynią siostry przełożonej ewangelickiego Diakonatu Żeńskiego „Eben-Ezer” w Dzięgielowie. „Do życia wielu ludzi i w bieg wielu spraw wniosła cząstkę siebie, a jej służba pozostanie w pamięci dzieła diakonijnego zwłaszcza tam, gdzie była obecna i gdzie służyła na co dzień” – napisała w swym liście kondolencyjnym dyrektor Diakonii Polskiej Wanda Falk.

Siostra Hildegard Nabel urodziła się w 5 lutego 1942 r. w Ukcie na Mazurach. W 1958 r. wstąpiła do Diakonatu, zaś w 1969 r. została wyświęcona na diakonisę. W Diakonacie „Eben-Ezer” w Dzięgielowie spędziła 61 lat. Służbę tę początkowo łączyła z pracą w Szpitalu Śląskim na oddziale chirurgii ogólnej i oddziale zakaźnym. W ostatnich kilkudziesięciu latach zajmowała się sprawami administracyjnymi zarówno Diakonatu, jak i Domu Opieki „Emaus”. Była też wieloletnią zastępczynią siostry przełożonej. Zmarła 20 lutego w Dzięgielowie.

„Pełniąc swoją służbę zarówno przy szpitalnym łóżku osoby chorej i w domach opieki wśród ich mieszkańców, jak i poświęcając się sprawom administracyjnym, była za każdym razem oddana swojemu powołaniu. Otrzymała dar od Boga, a swoją służbę odbywała w ciszy, której owocami są modlitwa, wiara i pokój” – napisała o zmarłej w swym liście Wanda Falk.

źródło: bik.luteranie.pl/własne