Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Wesprzyj rehabilitację Ady

3 marca 2021

wesprzyj rehabilitację Ady

Ada Gazda, fot. archiwum rodzinne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wesprzyj rehabilitację Ady! Dziewczynka ma 6 lat. Jest bardzo wesołym dzieckiem, często się uśmiecha. Ze względu na dotykające ją choroby jej dzieciństwo nie jest jednak ani łatwe, ani beztroskie. Ada potrzebuje stałej opieki i kosztownej rehabilitacji.

Ada Gazda urodziła się w 2014 roku. Choruje na dziecięce porażenie mózgowe i padaczkę. Przeszła również operację zaćmy, jednak jej oczy nadal nie funkcjonują prawidłowo. Sprawia to, że dziewczynka ma także problemy z widzeniem. Nosi soczewki kontaktowe, które zmieniane są każdego dnia.

Ada nie chodzi ani nie siedzi. Nie potrafi kontrolować ruchu kończyn, zarówno rąk, jak i nóg. Nie potrafi utrzymać głowy ani spojrzeć tam, gdzie chce. Potrzebuje codziennej pomocy, a ta najlepiej realizowana jest, kiedy rodzina dysponuje specjalistycznym sprzętem oraz kiedy Ada bierze udział w zajęciach rehabilitacyjnych dostosowanych do jej potrzeb. Codzienna rehabilitacja przeciwdziała bolesnym przykurczom oraz hamuje postęp choroby. Poza ćwiczeniami w domu, z najbliższą rodziną, Adusia cztery razy w tygodniu uczęszcza na specjalne ćwiczenia. Cztery godziny tygodniowo ma miejsce rehabilitacja oczu. Ada uczy się wtedy spoglądać przed siebie i dostrzegać pokazywane jej przedmioty. Raz w tygodniu Ada ma zajęcia z logopedą. Aby usprawnić terapię, rodzina zdecydowała się także na wykorzystanie w procesie leczenia logopedycznego alternatywnych sposobów komunikacji. Wszystko to sprawia, że koszty rehabilitacji i niezbędnego sprzętu są bardzo wysokie.

Wesprzyj rehabilitację Ady – jak możesz pomóc?

Diakonia Polska uruchomiła zbiórkę środków na rehabilitację Ady oraz niezbędny sprzęt. Potrzebujemy 50 tysięcy złotych.

Specjalistyczny wózek pozwoli na lepszy kontakt z otoczeniem, a dostosowany do niepełnosprawności Ady kombinezon, dzięki wbudowanym diodom elektrycznym, polepszy napięcie mięśniowe i tym samym przyczyni się do zwiększenia efektywności ćwiczeń. Dla rehabilitacji niezwykle ważne jest także uczestnictwo dziecka w zorganizowanych turnusach rehabilitacyjnych. Zajęcia ruchowe i logopedyczne prowadzone są na nich ze zwiększoną częstotliwością, co znacząco usprawnia funkcjonowanie dziecka.

Wierzymy, że realizacja tych planów będzie możliwa. Każda ofiara ma ogromne znaczenie!

Ofiary można wpłacać bezpośrednio na konto bankowe:

Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP
ul. Miodowa 21, 00-246 Warszawa
Bank PEKAO S.A. I O/Warszawa
Numer konta: 78 1240 1037 1111 0000 0693 1384
z dopiskiem „Pomoc dla Ady Gazdy”

bądź też za pośrednictwem płatności elektronicznej DotPay na stronie internetowej Diakonii Polskiej w zakładce „Darowizny”:

www.diakonia.org.pl/darowizny (w rubryce „Cel” należy wpisać: „Pomoc dla Ady Gazdy”).