Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Wolontariat w Hesji

18 lipca 2023

 

Chcesz spędzić rok za granicą realizując ciekawe projekty? Zachęcamy do zgłoszenia się na wolontariat w Hesji w Niemczech. Tamtejsza Diakonia poszukuje chętnych na projekty wolontariackie w placówkach wspierających osoby z niepełnosprawnościami, przedszkolu, a także klubie sportowym.

Diakonie Hessen zaprasza na roczny wolontariat międzynarodowy w Hesji. Poszukiwani są wolontariusze chętni do pracy z osobami z niepełnosprawnościami, dziećmi, a także przy organizacji życia w klubie sportowym.

Projekty są organizowane w ramach unijnego programu Europejski Korpus Solidarności. Wolontariusze mają zapewnione: mieszkanie, kieszonkowe, dotację na wyżywienie, bilet na transport lokalny w całej Hesji oraz udział w seminariach wraz z innymi zagranicznymi wolontariuszami.

Projekty wolontariackie rozpoczynają się we wrześniu i trwają rok. Zgłoszenia należy przesyłać do 23 lipca na adres: wolontariat@diakonia.org.pl.

Zobacz: szczegółowe informacje o projektach wolontariackich w Hesji

Diakonia Polska od 1999 r. koordynuje projekty wolontariatu międzynarodowego. Jest zarówno organizacją goszczącą, jak i wysyłającą wolontariuszy. Należy do międzynarodowej sieci współpracy organizacji koordynujących wolontariat międzynarodowy EDYN (Ecumenical Diaconal Year Network). Prowadzi projekty wolontariackie w ramach unijnego programu Europejski Korpus Solidarności.

 

Zobacz też: Wolontariat europejski

 

Projekty Międzynarodowego Wolontariatu Diakonijnego współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu „Europejski Korpus Solidarności”