Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Skarbonka Diakonijna 2018

skarbonka diakonijnaW okresie pasyjnym zachęcamy wszystkich do nowoczesnego postu – ograniczenia pewnych przyjemności i zbierania przeznaczonych na nie funduszy do specjalnych skarbonek, które zostaną przekazane Diakonii na projekty na rzecz osób potrzebujących.

W tym roku zwracamy szczególną uwagę na udział w akcji najmłodszych spośród nas. W ten sposób chcemy promować kulturę dzielenia się oraz społecznej solidarności i odpowiedzialności. Celem akcji jest uwrażliwianie wszystkich pokoleń, w tym także dzieci, na potrzeby ludzi wykluczonych i marginalizowanych.

Hasło tegorocznej akcji brzmi „Dar juniora dla seniora”. Ma uwrażliwiać nas wszystkich na potrzebę międzypokoleniowej integracji i wzajemnej odpowiedzialności za drugiego człowieka.

Zebrane środki Diakonia przeznaczy na leczenie i rehabilitację osób starszych i dzieci, zakup leków oraz wszelkie wsparcie osób potrzebujących, w zależności od potrzeb. Nawet najmniejszy dar złożony do skarbonki ma wielką wartość. Jest bowiem wyrazem społecznej solidarności, odpowiedzialności i wrażliwości.

Dar juniora dl seniora. Materiały do pobrania:

Czytaj: Skarbonka diakonijna 2018