Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Skarbonka Diakonijna 2022

Hasło Skarbonki Diakonijnej 2022 brzmi „Czas miłosierdzia”. Tym razem akcja odbywa się w czasie niepewności, w sytuacji wojny toczącej się za naszą wschodnią granicą. To czas, gdy szczególnie potrzebujemy miłosierdzia i krzewienia pokoju. Możemy to robić na różnych poziomach – nie godząc się na agresję, okazując solidarność potrzebującym, przeciwdziałając wykluczeniu społecznemu.

Zarówno idea, jak i hasło akcji Skarbonka Diakonijna wpisują się w potrzeby obecnej sytuacji. Ograniczając swoją konsumpcję, wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy. Kierujemy się wzajemną troską, wrażliwością na krzywdę, dialogiem i empatią, a nie tylko własnym interesem.

Zebrane w ramach akcji środki Diakonia Polska przekaże na realizację projektów na rzecz osób potrzebujących – leczenie i rehabilitację osób starszych i dzieci, zakup leków, wsparcie projektów na rzecz uchodźców oraz wszelką pomoc w zależności od potrzeb. Nawet najmniejszy dar złożony do skarbonki ma wielką wartość. Jest bowiem wyrazem społecznej solidarności, odpowiedzialności i wrażliwości. Jest wyrazem miłosierdzia.

 

Do pobrania: