W Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja ekumeniczna „Ochrona przed przemocą seksualną w Kościołach”. To bardzo ważny temat również w kontekście diakonijnym. W przeszłości Diakonia Polska przeprowadziła liczne działania na rzecz zapobiegania przemocy i wspierania osób nią dotkniętych.
W Sztokholmie odbyło się spotkanie Eurodiaconii na temat innowacji w opiece senioralnej oraz transformacji cyfrowej w usługach społecznych. To niezwykle ważny temat w kontekście zmian demograficznych i rosnącego zapotrzebowania na usługi opiekuńcze.
Wolontariusze zagraniczni, którzy od września realizowali projekty koordynowane przez Diakonię Polską, spotkali się w Koninie na seminarium końcowym. Była to okazja do refleksji nad czasem spędzonym w Polsce na wolontariacie, oceny własnego rozwoju, a także zapoznania się z kulturą regionu.