Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Diakonia kontynuuje pomoc dla uchodźców

8 grudnia 2021

Diakonia kontynuuje pomoc dla uchodźców

Pomoc rzeczowa Diakonii Polskiej dla uchodźców przebywających w Strzeżonym Ośrodku dla Obcokrajowców w Białymstoku i w ośrodkach recepcyjnych (fot. mk)

 

Diakonia Polska kontynuuje pomoc dla uchodźców trafiających do Polski. Tym razem wsparła osoby przebywające w ośrodku dla cudzoziemców w Białymstoku oraz w ośrodkach recepcyjnych.

Przedstawiciele Diakonii Polskiej i Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP 7 grudnia przekazali dary dla osób przebywających w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku oraz w ośrodkach recepcyjnych. W ośrodku w Białymstoku przebywa ok. 100 osób, w tym rodziny z dziećmi.

Wśród przekazanych darów znalazły się m.in.: artykuły spożywcze, obuwie, a także folie i koce termiczne oraz koce polarowe. Pomoc została zrealizowana we współpracy ze strażnikami granicznymi ze Stowarzyszenia „Łączy nas granica”, z którym Diakonia nawiązała kontakt dzięki współpracy z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich.

W związku z kryzysem migracyjnym, która trwa na polsko-białoruskiej granicy, Diakonia Polska prowadzi zbiórkę na rzecz pomocy uchodźcom. Dotychczas Diakonia przekazała dary rzeczowe do szpitala w Hajnówce, placówek Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Białej Podlaskiej, a także przekazała dotację celową do Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Kętrzynie.

 

Czytaj też: