Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Kolejne dary dla uchodźców

30 listopada 2021

Kolejne dary dla uchodźców

Rozładowanie busa z pomocą rzeczową Diakonii Polskiej dla Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Białej Podlaskiej (fot. mk)

 

Diakonia Polska przekazała kolejne dary dla uchodźców. Tym razem trafiły one do ośrodka dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej, gdzie przebywają rodziny z dziećmi.

Przedstawiciele Diakonii Polskiej i Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP 26 listopada przekazali dary dla osób przebywających w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białej Podlaskiej. W ośrodku przebywają rodziny – ok. 160 osób, w tym połowę stanowią dzieci. Osoby te czekają na decyzję w sprawie legalizacji ich pobytu w Polsce. W ośrodku mają możliwość nauki i uczestnictwa w różnych zajęciach.

Wśród przekazanych darów znalazły się m.in.: artykuły spożywcze i higieniczne, odzież i obuwie, gry dla dzieci i przybory szkolne. Kierowniczka ośrodka ppłk Małgorzata Suchodolska, dziękując za przekazane dary, podkreśliła, że to bardzo potrzebna pomoc, która trafi do cudzoziemców przebywających w ośrodku.

Pomoc dla uchodźców i migrantów została zrealizowana we współpracy z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich. Instytucja ta ma prawo wjazdu do strefy stanu wyjątkowego. Przedstawiciele Diakonii Polskiej i Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego wraz z przedstawicielami RPO wzięli też udział w spotkaniu w Białymstoku ze strażniczkami granicznymi ze Stowarzyszenia „Łączy nas granica”. Była to możliwość wymiany doświadczeń i wiedzy na temat pomocy uchodźcom i aktualnych potrzeb w tym zakresie.

W związku z kryzysem migracyjnym, która trwa na polsko-białoruskiej granicy, Diakonia Polska prowadzi zbiórkę na rzecz pomocy uchodźcom. Dotychczas Diakonia przekazała dary rzeczowe do szpitala w Hajnówce i placówek Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, a także przekazała dotację celową do Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Kętrzynie.

 

Czytaj też: