Wybierz język

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

1 procent podatku dla Diakonii

7 stycznia 2020

1 procent podatku dla Diakonii

(fot. Patrycja Bulska)

Chcesz wesprzeć nasze działania pomocowe? Przekaż 1 procent podatku dla Diakonii Polskiej. W ten sposób razem możemy pomagać osobom w potrzebie.

Rozpoczął się czas rozliczeń podatkowych za rok 2019. Podatnicy mogą przekazać 1 procent swojego podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Jedną z nich jest Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego (Diakonia Polska).

Dzięki funduszom uzyskanym z 1 procenta podatku w przeszłości Diakonia mogła m.in. nieść pomoc rodzinom w trudnej sytuacji, osobom starszym i z niepełnosprawnością, wspierać placówki socjalne, a także dofinansowywać wyjazdy wakacyjne i stypendia edukacyjne dzieci z uboższych rodzin.

Diakonia chce nadal wspierać działalność świetlic środowiskowych, programy dla osób chorych, starszych i z niepełnosprawnością, projekty łączące pokolenia, programy pomocy dzieciom i młodzieży będącym w trudnej sytuacji, pomoc w sytuacjach katastrof naturalnych i wiele innych inicjatyw mających na celu pomoc ludziom w potrzebie.

Przekazując Diakonii 1 procent swojego podatku pomagasz prowadzić te działania, a przez to wspierasz z nami osoby w potrzebie. 1 procent, choć pozornie niewielki, jest darem serca, dzięki któremu bliźni w potrzebie nie pozostają sami ze swoimi trudnościami. Staje się impulsem do zmian i widoczną pomocą dla konkretnych osób i rodzin, przykładem odpowiedzialności obywatelskiej i świadectwem dzielenia się miłością.

Szczegółowe informacje na temat przekazania 1 procenta podatku na rzecz Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego można znaleźć tutaj.