Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Apel o wzajemną troskę i modlitwę w sytuacji rozprzestrzeniania się pandemii

21 stycznia 2022

Apel o wzajemną troskę i modlitwę w sytuacji rozprzestrzeniania się pandemii

Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i prezes Diakonii Polskiej wystosowali apel o wzajemną troskę i modlitwę w kontekście przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa. Wezwali do przestrzegania epidemicznych zaleceń oraz odwołali się do dostępnych dla każdego obywatela szczepień.

Apel stanowi wezwanie do odpowiedzialności wobec drugiego człowieka w sytuacji rozprzestrzeniającej się cały czas pandemii i wzrastającej liczby zakażeń. Prezes Diakonii bp Ryszard Bogusz i zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce bp Jerzy Samiec wskazują, że przestrzeganie epidemicznych zaleceń – noszenie maseczek, dezynfekcja rąk i utrzymywanie społecznego dystansu – znacząco wpływają na ograniczenie transmisji wirusa.

Z drugiej strony odwołują się także do kwestii powszechnych szczepień przeciwko COVID-19. Wspólnie apelują: „Jeśli brak jest medycznych przeciwwskazań zachęcamy do przyjmowania szczepionki i dziękujemy tym wszystkim, którzy zdecydowali się na ten krok. Jesteśmy świadkami rozwoju medycyny i postrzegamy szczepienie jako akt realizacji biblijnego wezwania do miłości bliźniego”. Zwracają także uwagę na rolę modlitwy i wypełnianie przesłania Ewangelii o wzajemnym noszeniu swoich ciężarów.

 

Pobierz: pełny tekst apelu