Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Bądźmy solidarni – apel o pomoc w sytuacji epidemii

26 marca 2020

Pomoc w sytuacji epidemii

(fot. Antonina Murawa)

 

Diakonia Polska apeluje o pomoc w sytuacji epidemii COVID-19. Pozostańmy wrażliwi na potrzeby tych, których funkcjonowanie w obliczu koronawirusa może być utrudnione. Chcemy dotrzeć z pomocą do osób starszych, samotnych, chorych i niepełnosprawnych, a także potrzebujących wsparcia dzieci i młodzieży. Wspólny apel wystosowali biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP bp Jerzy Samiec i prezes Diakonii Polskiej bp Ryszard Bogusz.

„Pomoc okazywana drugiemu człowiekowi to jeden z filarów Diakonii. W obecnej sytuacji wyrazem naszej odpowiedzialności za siebie nawzajem może być z jednej strony ograniczenie bądź całkowite powstrzymanie się od aktywności, które nie są dla nas niezbędne, z drugiej zaś zorganizowana koordynacja wzajemnej pomocy. W tych trudnych chwilach okażmy naszą solidarność” – czytamy w apelu.

Ofiary na rzecz tych, którzy szczególnie odczuwają skutki rozprzestrzeniania się koronawirusa, można przekazywać na konto Diakonii Polskiej. Zebrane fundusze przeznaczymy zaś na rzecz potrzebujących. Chcemy dotrzeć z pomocą do dzieci i młodzieży, które nie mają dostępu do sprzętu elektronicznego bądź połączenia internetowego.  To natomiast może ograniczyć ich możliwości realizowania obowiązku nauki na odległość, chcemy więc zakupić dla nich tablety. Pomoc kierujemy także do osób starszych, niepełnosprawnych i chorych, które potrzebują wsparcia w codziennych zakupach i organizacji niezbędnego transportu.

Dane konta bankowego:

Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP
ul. Miodowa 21, 00-246 Warszawa
Bank PEKAO S.A. I O/Warszawa
Numer konta: 78 1240 1037 1111 0000 0693 1384
z dopiskiem „Pomoc epidemia

 

Pełna treść apelu tutaj