Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Diakonia Polska na Kirchentagu

12 czerwca 2023

Stoisko Diakonii Polskiej na Kirchentagu w Norymberdze (fot. Michał Karski)

 

Diakonia Polska była obecna na Kirchentagu w Norymberdze. Na stoisku Diakonii na targach możliwości można było przy dobrej kawie i cieście porozmawiać o jej działalności i projektach, m.in. na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Deutscher Evangelischer Kirchentag (Ewangelickie Dni Kościoła) odbywał się od 7 do 11 czerwca w Norymberdze. Był to czas spotkań, koncertów, nabożeństw i wielu debat o obecności i roli Kościoła i  chrześcijan we współczesnym świecie. Różnorodne Kościoły i organizacje chrześcijańskie, a także społeczne i polityczne prezentowały swoją działalność na targach możliwości.

Swoje stoisko miała również Diakonia Polska. Odwiedzający je uczestnicy Kirchentagu mogli się zapoznać z działalnością Diakonii oraz porozmawiać o jej projektach, m.in. na rzecz uchodźców z Ukrainy, eurosierot czy osób z niepełnosprawnością, a także o możliwościach wolontariatu koordynowanego przez Diakonię.

Przez trzy dni stoisko odwiedziło wiele osób z różnych stron świata. Naszymi gośćmi byli m.in. prezydent Diakonie Deutschland ks. Ulrich Lilie, kierowniczka polityki społecznej Diakonie Deutschland Maria Loheide, były prezydent Diakonie Deutschland i doradca Diakonii Polskiej ks. Klaus-Dieter Kottnik, przewodnicząca Frauenarbeit Gustav-Adolf-Werk Inge Rühl, kierownik polityki społecznej Diakonie Württemberg Kornelius Knapp, dyrektor programu Nadzieja dla Europy Wschodniej (Hoffnung für Osteuropa) Diakonie Württemberg Pétur Thorsteinsson, koordynator programu pomocy Ukrainie Diakonie Katastrophenhilfe Mario Göb, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce bp Jerzy Samiec, grupa młodzieży z diecezji wrocławskiej i wiele innych osób.

Dziękujemy za wszystkie rozmowy, pytania i opowieści.

 

Zobacz też: Kirchentag

 

Fotorelacja z Kirchentagu w Norymberdze (fot. Diakonia Polska)

 

Zdjęcia