Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Dzieci uczyły się diakonii

1 sierpnia 2016

półkolonii

Spotkanie ze strażakami (fot. Krystian Borkowski)

Podczas półkolonii w Giżycku miejscowe dzieci miały okazję poznać historie biblijne o pomaganiu bliźnim, a także spotkać osoby, które na co dzień pomagają innym. Projekt wsparła Diakonia Polska.

Półkolonie odbywały się od 18 do 22 lipca i zostały zorganizowane przez parafię luterańską w Giżycku. Wzięło w nich udział 19 dzieci. Zajęcia prowadzili miejscowy proboszcz ks. Krystian Borkowski oraz Bożena Meske.

Głównym tematem półkolonii była wzajemna pomoc, czyli diakonia. Podczas zajęć dzieci poznawały takie historie biblijne, jak uzdrowienie sparaliżowanego i córki Jaira, przypowieść o miłosiernym Samarytaninie czy historia Dawida. Uczestniczyły również w spotkaniach z ludźmi, którzy na co dzień zajmują się pomaganiem innym, np. z pielęgniarką, terapeutką czy strażakiem. Podsumowaniem półkolonii było wspólne nabożeństwo niedzielne.

Nasza parafia organizuje takie półkolonie od sześciu lat ze względu na taką potrzebę. Nie jesteśmy w stanie zorganizować kolonii czy obozu, a taka forma wpisuje się w działalność parafii i integruje dzieci. Jest to kontynuacja tego, co robimy w roku szkolnym – mówi ks. Krystian Borkowski.

Projekt półkolonii w Giżycku został dofinansowany przez Diakonię Polską.

 

Poniżej fotorelacja z półkolonii w Giżycku (fot. Krystian Borkowski)

Zdjęcia