Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Nagrody Diakonii Polskiej 2013

5 października 2013

Nagrody Diakonii Polskiej

Laureaci Nagrody Diakonii 2013 wraz z kierownictwem Diakonii Polskiej (fot. Ewangelickie Stowarzyszenie Maria-Marta)

Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce po raz siódmy przyznała statuetkę „Miłosiernego Samarytanina” oraz dwa wyróżnienia w uznaniu zaangażowania na rzecz pracy diakonijnej oraz za samarytańskie serce.

Zgodnie z decyzją Kapituły, laureatem Nagrody głównej za rok 2013 zostało

Ewangelickie Stowarzyszenie „Maria-Marta” z Ustronia. „Maria-Marta” zrzesza osoby niepełnosprawne, ich rodziny i przyjaciół. Nadrzędnym celem istniejącego od 15 lat Stowarzyszenia jest integracja środowiska osób niepełnosprawnych w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce.

Wyróżnienia Diakonii Polskiej za rok 2013 otrzymały Edyta Felkle z WrocławiaBarbara Walewska z Warszawy. Obie panie są filarami działalności diakonijnej w swoich macierzystych parafiach.

Nagrody zostały rozdane podczas uroczystej ekumenicznej XII Gali Ubi Caritas, która odbyła się 5 października w Teatrze Kamienica w Warszawie. Wręczyli je Wanda Falk, dyrektor generalna Diakonii Polskiej, oraz bp Ryszard Bogusz, prezes Diakonii Polskiej.

W imieniu Stowarzyszenia „Maria-Marta” nagrodę odebrał jego członek Radosław Kremzer, który podziękował Diakonii Polskiej oraz założycielom Stowarzyszenia – ks. Piotrowi Wowry, proboszczowi parafii luterańskiej w Ustroniu i prezesowi Stowarzyszenia, oraz jego żonie Karinie. –

Dziękuję wolontariuszom, bez których również nie zaistnielibyśmy, za ich bezinteresowną pomoc, dzięki której ja jestem dzisiaj tu na tej scenie – dodał.

Nagrody i wyróżnienia przyznały także rzymskokatolicki Caritas Polska oraz Eleos Kościoła Prawosławnego. Galę uświetnił spektakl „Szekspir Forever” w wykonaniu wybitnego polskiego aktora Andrzeja Seweryna. W monodramie aktor opowiada o świecie Szekspira w interaktywnym dialogu z widzami. Pokazuje człowieka w chwilach triumfu, zwątpienia i klęski. Rozmawia o ludzkich słabościach i o sile marzeń. Przedstawione zostały fragmenty różnych dzieł Williama Szekspira: „Hamleta”, „Makbeta”, „Romea i Julii”, „Henryka V”, „Sonetów” i wielu innych.

Danuta Lukas/Janina Pilch/mk

Więcej o nagrodzie Diakonii tutaj

_______________________

Poniżej fotorelacja z uroczystości (fot. Tomasz Kaliński)

Zdjęcia