Wybierz język

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Piotr Pawłowski nie żyje

8 października 2018

Piotr Pawłowski

Piotr Pawłowski (fot. Andrzej Świetlik)

W wieku 52 lat zmarł Piotr Pawłowski. Przez lata aktywnie działał na rzecz osób z niepełnosprawnością. Był założycielem i prezesem Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji oraz Fundacji Integracja, z którymi współpracowała Diakonia Polska.

Piotr Pawłowski od 16. roku życia poruszał się na wózku inwalidzkim w wyniku niefortunnego skoku do wody. Mimo tego żył bardzo aktywnie. Od 25 lat pracował na rzecz likwidacji barier stojących przed osobami z niepełnosprawnością – barier architektonicznych, cyfrowych, prawnych, ale też mentalnych społeczeństwa.

Stworzył i prowadził platformę informacyjną dla środowiska osób z niepełnosprawnościami (magazyn „Integracja”, portal Niepelnosprawni.pl, przez 20 lat program telewizyjny „Misja Integracja”). Działał na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością. Stworzył program „Polska bez barier”, dzięki któremu w wielu polskich miastach zlikwidowano bariery architektoniczne dla osób z niepełnosprawnością.

Inicjował też liczne konkursy, kampanie społeczne i projekty dotyczące spraw związanych z niepełnosprawnością. Był ekspertem i doradcą kilku instytucji. Za swoją działalność wielokrotnie go nagradzano.

Piotr Pawłowski zmarł 8 października. Pozostawił żonę, rodziców, rodzinę, współpracowników i szerokie grono przyjaciół. Jego praca i zaangażowanie stały się inspiracją dla wielu ludzi zajmujących się pomocą osobom z niepełnosprawnością.