Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Prezent pod choinkę dla potrzebujących dzieci

27 października 2021

Prezent pod choinkę

 

Trwa dwudziesta pierwsza coroczna akcja charytatywna „Prezent pod choinkę”. W jej ramach każdy może przygotować prezent świąteczny dla potrzebujących dzieci na Ukrainie, Białorusi i w Rumunii. Paczki można dostarczać do 14 listopada do lokalnych koordynatorów akcji.

Akcja „Prezent pod choinkę” polega na przygotowywaniu przez dzieci, młodzież i dorosłych prezentów w pudełkach po butach. Przed świętami Bożego Narodzenia paczki te trafią do potrzebujących dzieci i młodzieży na Ukrainie, Białorusi i w Rumunii. Akcja prowadzona jest od 2001 r. Dotychczas zebrano i przekazano blisko 93 tys. prezentów.

„Więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu” – te słowa towarzyszą kolejnym edycjom akcji. Na jej stronie internetowej czytamy: „Idea wysyłania paczek świątecznych jest znana na całym świecie i kontynuowana od wielu lat. Do Polski też kiedyś przysyłano paczki. (…) Dziś my – polscy chrześcijanie – troszczmy się o innych – o dzieci zagrożone ubóstwem w Rumunii, Ukrainie i Białorusi, pochodzące z różnych środowisk i kościołów”.

14 listopada upływa termin dostarczenia prezentów do lokalnych koordynatorów akcji. Osoby, które chciałyby przyłączyć się do inicjatywy, ale nie mają możliwości samodzielnego przygotowania prezentu, mogą skorzystać z opcji wirtualnej paczki. Wystarczy do 30 listopada przelać 60 zł na rzecz akcji – organizatorzy przygotują prezent.

Akcję „Prezent pod choinkę” organizuje Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP we współpracy z Diakonią Polską oraz Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy – Oddział Śląski.

 

Jak przygotować paczkę? Gdzie ją dostarczyć? Do kogo trafi? Co może być prezentem? – na te i inne pytania dotyczące akcji znajdziesz odpowiedź na stronie internetowej www.prezent.cme.org.pl

Pobierz: ulotka akcji (plik pdf)