Wybierz język

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Prezent pod choinkę dla potrzebujących dzieci

15 października 2019

Prezent pod choinkę

Rozpoczęła się dziewiętnasta edycja akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę”. W jej ramach przygotowywane są świąteczne paczki dla potrzebujących dzieci z Białorusi, Rumunii i Ukrainy. Każdy może przygotować taki prezent i dostarczyć go do 10 listopada do koordynatora lokalnego akcji.

„Więcej szczęścia jest w dawaniu niż w braniu” – pod tym hasłem przebiega akcja „Prezent pod choinkę”, która polega na przygotowaniu przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe prezentów w pudełkach po butach. Paczki z tymi podarunkami przed świętami Bożego Narodzenia trafią do potrzebujących dzieci i młodzieży na Białorusi, Ukrainie i w Rumunii.

10 listopada upływa termin dostarczenia prezentów do lokalnych koordynatorów akcji. Jeśli chcesz przyłączyć się do inicjatywy, ale nie możesz samodzielnie przygotować prezentu, organizatorzy zrobią to za Ciebie. Wystarczy przelać 60 zł na rzecz akcji.

Troszczmy się o innych

„Do Polski też kiedyś przysyłano paczki. (…) Czy te paczki przemieniły Polskę? Nie, ale były źródłem radości i nadziei. Dowodem, że są ludzie, którzy żyją lepiej, przejmują się losem innych i swoją troskę wyrażają w prosty sposób – poprzez świąteczną paczkę. Dziś my – polscy chrześcijanie – troszczmy się o innych – o dzieci zagrożone ubóstwem w Rumunii, na Ukrainie i Białorusi, pochodzące z różnych środowisk i Kościołów” – czytamy na stronie internetowej akcji.

Organizatorami akcji „Prezent pod choinkę” są Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP we współpracy z Diakonią Polską oraz Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy – Oddział Śląski. Tegoroczna edycja akcji jest już dziewiętnastą z kolei. W zeszłym roku w jej ramach przygotowano ponad 5,9 tys. prezentów, zaś we wszystkich edycjach od 2001 r. – ponad 80 tys.

 

Jak przygotować paczkę? Gdzie ją dostarczyć? Do kogo trafi? Ile osób dostało prezenty w minionych latach? – na te i inne pytania dotyczące akcji znajdziesz odpowiedź na stronie internetowej www.prezent.cme.org.pl

pobierz ulotkę akcji (plik pdf)

 

Prezent pod choinkę