Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

Przekaż nam swój 1%. KRS: 0000260697
Czytaj więcej

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Prezent świąteczny dla potrzebujących dzieci

8 września 2020

Prezent świąteczny dla potrzebujących dzieci

 

Rozpoczęła się dwudziesta coroczna akcja charytatywna „Prezent pod choinkę”. W jej ramach każdy może przygotować prezent świąteczny dla potrzebujących dzieci na Ukrainie, Białorusi i w Rumunii! W zeszłym roku zebrano rekordową liczbę paczek.

Akcja polega na przygotowywaniu przez dzieci, młodzież i dorosłych prezentów w pudełkach po butach. Przed świętami Bożego Narodzenia paczki te trafią do potrzebujących dzieci i młodzieży na Ukrainie, Białorusi i w Rumunii. Dotychczas we wszystkich edycjach akcji, która rozpoczęła się w 2001 r., zebrano i przekazano ponad 88 tys. prezentów. W zeszłym roku przygotowano rekordową liczbę paczek – ponad 6,6 tys.

„Idea wysyłania paczek świątecznych jest znana na całym świecie i kontynuowana od wielu lat. Do Polski też kiedyś przysyłano paczki. (…) Dziś my – polscy chrześcijanie – troszczmy się o innych – o dzieci zagrożone ubóstwem w Rumunii, Ukrainie i Białorusi, pochodzące z różnych środowisk i kościołów” – czytamy na stronie internetowej akcji.

8 listopada upływa termin dostarczenia prezentów do lokalnych koordynatorów akcji. Osoby, które chciałyby przyłączyć się do inicjatywy, ale nie mają możliwości samodzielnego przygotowania prezentu, mogą skorzystać z opcji wirtualnej paczki. Wystarczy przelać 60 zł na rzecz akcji – organizatorzy przygotują prezent.

Organizatorami akcji „Prezent pod choinkę” są Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP we współpracy z Diakonią Polską oraz Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy – Oddział Śląski.

 

Jak przygotować paczkę? Gdzie ją dostarczyć? Do kogo trafi? Co może być prezentem? – na te i inne pytania dotyczące akcji znajdziesz odpowiedź na stronie internetowej www.prezent.cme.org.pl

Pobierz: ulotka akcji (plik pdf)

 

 

Podaruj Diakonii 1% podatku

Podaruj Diakonii 1% podatku To Twój dar serca