Wybierz język

Święto Diakonii 2020

1 marca 2020

Święto DiakoniiW 1. niedzielę pasyjną Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce obchodzi Święto Diakonii. Z tej okazji prezes i dyrektor Diakonii Polskiej wystosowali swoje przesłanie. Wskazują w nim na potrzebę miłosierdzia i wzajemnej pomocy oraz dziękują wszystkim osobom, dzięki którym możliwe jest prowadzenie działalności pomocowej. Zachęcają też do udziału w ekumenicznej akcji charytatywnej Skarbonka Diakonijna.

„Wskazujemy na znaczenie chrześcijańskiego miłosierdzia i potrzebę wzajemnej pomocy” – napisali Wanda Falk i bp Ryszard Bogusz, dyrektor i prezes Diakonii Polskiej, w swym przesłaniu na Święto Diakonii, które w tym roku przypadło 1 marca. Podziękowali również za dotychczasowe zaangażowanie i ofiarność. „Praca diakonijna nie byłaby możliwa bez zaangażowanych pracowników i wolontariuszy placówek diakonijnych, parafii, komisji diakonijnych czy odwiedzających osoby w potrzebie” – czytamy w tekście przesłania.

Dyrektor i prezes Diakonii Polskiej zachęcają też do udziału w ekumenicznej akcji charytatywnej Skarbonka Diakonijna, która trwa przez cały czas pasyjny. „Skarbonka Diakonijna skierowana jest do przedstawicieli każdego pokolenia i wzywa do dostrzeżenia wokół siebie osób słabszych, chorych i niepełnosprawnych. Poprzez ograniczenie pewnych przyjemności i zbieranie przeznaczonych na nie funduszy do skarbonek zachęcamy do dzielenia się oraz uwrażliwiamy na potrzeby osób wykluczonych i marginalizowanych. Nawet najmniejszy dar złożony do skarbonki ma wielką wartość” – napisali przedstawiciele Diakonii. Podkreślili również potrzebę zacieśniania międzypokoleniowych kontaktów, wzajemnego szacunku, odpowiedzialności za drugiego człowieka i budowania relacji.

„Zachęcamy do dzielenia się z innymi tym, co mamy, i tym samym do bycia widzialnym świadectwem wspólnoty, jaką tworzymy w Kościele” – napisali na koniec swojego przesłania Wanda Falk i bp Ryszard Bogusz.

 

Czytaj: przesłanie na Święto Diakonii 2020

Zobacz też: Skarbonka diakonijna

Podaruj Diakonii 1% podatku

Podaruj Diakonii 1% podatku To Twój dar serca