Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Święto Diakonii 2023

26 lutego 2023

Dzisiaj, w 1. Niedzielę Pasyjną, Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce obchodzi Święto Diakonii. Z tej okazji prezes i dyrektor Diakonii Polskiej wystosowali swoje przesłanie, w którym podziękowali wszystkim osobom zaangażowanym w działalność diakonijną, zwrócili uwagę na wyzwania pracy diakonijnej, a także zachęcili do udziału w ekumenicznej akcji charytatywnej Skarbonka Diakonijna.

„Jesteśmy wdzięczni za dotychczasowe zaangażowanie i ofiarność, dzięki którym wsparcie otrzymało wiele osób, które znalazły się w trudnej życiowej sytuacji. Praca diakonijna nie byłaby możliwa bez setek osób – zarówno pracowników, jak i wolontariuszy parafii, instytucji i komisji diakonijnych. Nie byłaby również możliwa bez Waszego wsparcia finansowego” – napisali Wanda Falk i bp Ryszard Bogusz, dyrektor i prezes Diakonii Polskiej, w swym przesłaniu na Święto Diakonii, które w tym roku przypadło 26 lutego.

Wskazali również na wyzwania pracy diakonijnej. Oprócz realizowanych od lat działań na rzecz seniorów, rodzin w trudnej sytuacji socjalnej, osób chorych i z niepełnosprawnością, Diakonia musiała się zmierzyć z efektami nieoczekiwanych wydarzeń – pandemii COVID-19, kryzysu na granicy polsko-białoruskiej oraz wojny w Ukrainie.

Dyrektor i prezes Diakonii Polskiej zachęcili również do włączenia się ekumeniczną akcję charytatywną Skarbonka Diakonijna. „W tej akcji zachęcamy wszystkich do ograniczenia pewnych przyjemności i zbierania przeznaczonych na nie funduszy do specjalnych skarbonek, które zostaną przekazane Diakonii na projekty na rzecz potrzebujących. (…) Nawet najmniejszy dar złożony do skarbonki ma wielką wartość. Jest bowiem wyrazem społecznej solidarności, odpowiedzialności i wrażliwości. Jest wyrazem miłosierdzia” – czytamy w tekście przesłania.

 

Czytaj: pełny tekst przesłania na Święto Diakonii 2023

Zobacz też: Skarbonka Diakonijna 2023