Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

Przekaż nam swój 1%. KRS: 0000260697
Czytaj więcej

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Transport paczek dla potrzebujących dzieci

9 grudnia 2020

Transport paczek

Transport paczek do Rumunii (fot. CME)

 

Rozpoczął się transport paczek zebranych w ramach tegorocznej akcji „Prezent pod choinkę”. Trafią one do potrzebujących dzieci na Białorusi, w Rumunii i na Ukrainie. Tir z paczkami dotarł już do rumuńskiego miasta Cisnădie.

Akcja „Prezent pod choinkę” jest organizowana przez Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP we współpracy z Diakonią Polską oraz Stowarzyszeniem Joannici Dzieło Pomocy – Oddział Śląski. Polega na przygotowywaniu przez dzieci, młodzież i dorosłych prezentów w pudełkach po butach. Przed świętami Bożego Narodzenia paczki te trafią do potrzebujących dzieci i młodzieży na Białorusi, w Rumunii i na Ukrainie.

Inicjatywa prowadzona jest co roku od 2001 r. Obecna edycja jest więc dwudziestą. Dotychczas we wszystkich edycjach zebrano i przekazano ponad 88 tys. prezentów.

Jak co roku, osoby biorące udział w akcji własnoręcznie przygotowały prezenty i przekazały je do lokalnych koordynatorów. Ci, którzy nie mieli takiej możliwości, a chcieli wziąć udział w akcji, mogli wesprzeć ją pieniężnie – organizatorzy przygotowali paczki za nich. Do 1 grudnia zebrano 1230 takich wirtualnych paczek.

4 grudnia pierwsze paczki zebrane w ramach akcji ruszyły w drogę. Trzy dni później dotarły do rumuńskiego miasta Cisnădie, niedaleko Sybinu. Jak informują organizatorzy akcji, pastor miejscowej parafii luterańskiej László Zoran Kezdi zajmie się przekazaniem prezentów dzieciom w tym regionie.

Podaruj Diakonii 1% podatku

Podaruj Diakonii 1% podatku To Twój dar serca