Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

Przekaż nam swój 1%. KRS: 0000260697
Czytaj więcej

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

W radiowej Jedynce o Diakonii

23 stycznia 2021

w radiowej jedynce o diakonii

23 stycznia 2021 roku Dyrektor Diakonii Polskiej Wanda Falk była gościem redaktora Grzegorza Maciaka w audycji „Kościoły w Polsce i na świecie”. Tematem rozmowy była trwająca w czasie rozliczeń podatkowych kampania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych dla organizacji pożytku publicznego.

Początek nowego roku kalendarzowego oznacza także początek początek czasu rozliczeń podatkowych. Te pozostawiają do decyzji podatnika czy przekaże on jeden procent swojego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Minione lata pokazały, że Polacy coraz chętniej korzytsają z tej możliwości. Jak podkreślił prowadzący audycję redaktor Grzegorz Maciak – rok 2020 był pod tym względem wyjątkowy. Podatnicy na działalność pomocową przekazali  bowiem o 30 milionów złotych więcej, aniżeli rok wcześniej. Łączna suma wsparcia wyniosła rekordowe 907 milionów złotych.

Ten kontekst pozwolił na rozwinięcie tematu pomagania w ogóle. Stał się także okazją do przybliżenia słuchaczom zasad pozyskiwania środków przez organizacje pożytku publicznego. Dyrektor Wanda Falk odpowiedziała na pytania dotyczące istoty przekazywania jednego procenta podatku, przekazała informacje na temat aktualnych wyzwań socjalnych, a także odwołała się projektów realizowanych w tym zakresie przez Diakonię Polską. Mówiła o tym, jak niewielki z pozoru gest może zmienić życie tych, którzy znaleźli sie w trudnej sytuacji.  Nie zabrakło także takich aspektów jak finanse, sprawozdania czy odpowiedzialność za osoby potrzebujące.

Zapraszamy! Audycja do odsłuchania tutaj

Podaruj Diakonii 1% podatku

Podaruj Diakonii 1% podatku To Twój dar serca