Wybierz język

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Wielka Gala Integracji

19 listopada 2019

Wielka Gala IntegracjiW Warszawie odbyła się 24. Wielka Gala Integracji, organizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Była to okazja do podsumowania 25 lat działań Fundacji Integracja i spojrzenia w przyszłość. Na gali obecna była dyrektor Diakonii Polskiej Wanda Falk.

Wielka Gala Integracji miała miejsce 16 listopada w warszawskiej Arenie Ursynów. Podsumowano 25 działalności Fundacji Integracja. To założona przez zmarłego w zeszłym roku Piotra Pawłowskiego organizacja działająca na rzecz osób z niepełnosprawnością. Podczas gali mówiono również o nowych projektach, m.in. o dziale badawczym Integracja LAB. Przyznano też medale „Przyjaciel Integracji”.

Diakonia Polska, dla której pomoc osobom z niepełnosprawnością jest bardzo ważną częścią działalności, współpracowała z Fundacją Integracja. Na tegorocznej gali obecna była dyrektor Diakonii Wanda Falk. „Nie do przecenienia jest ogromna rola, jaką Integracja odgrywała i nadal odgrywa w świadomości ludzi w polskim społeczeństwie. Jej początki i pionierska w latach 90. ubiegłego wieku działalność były prawdziwym przełamywaniem tabu i rewolucją w spojrzeniu na niepełnosprawność. To dzięki Integracji i podejmowanym aktywnościom wiele osób z niepełnosprawnościami wyciągniętych zostało wręcz ze społecznego i zawodowego niebytu” – napisała z okazji tegorocznej gali Wanda Falk w swym liście do obecnej prezeski fundacji Ewy Pawłowskiej.