Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Wolontariat ekologiczny we Francji

20 października 2020

Wolontariat ekologiczny we Francji

Chcesz spędzić rok za granicą i działać na rzecz ochrony środowiska? Wyjedź na wolontariat ekologiczny we Francji! To możliwość włączenia się w działania edukacyjne na rzecz zrównoważonego rozwoju i zielonego transportu.

Projekt wolontariacki w Rouillon koło Le Mans rozpoczyna się 4 stycznia i trwa rok. Wolontariusz będzie miał okazję do działań na rzecz rozwoju transportu rowerowego i włączenia się w inne akcje edukacyjne i promocyjne w zakresie zrównoważonego rozwoju. Działania te będą skierowane zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Ich celem jest podniesienie świadomości mieszkańców w zakresie dobrych praktyk proekologicznych. Prowadzone będą w urzędzie miejskim, szkołach, ośrodkach wakacyjnych i innych instytucjach miejskich.

W ramach projektu wolontariusz ma zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, kieszonkowe, kurs językowy, a także pokrycie kosztów podróży. Ponadto ma do dyspozycji rower i kartę miejską na przejazdy transportem publicznym. Pracuje 35 godzin tygodniowo, weekendy są wolne. Ma również zapewniony udział w dwóch seminariach dla wolontariuszy.

Projekt jest koordynowany przez Maison de l’Europe w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Diakonia Polska jest organizacją wysyłającą i przyjmującą wolontariuszy w ramach tego programu.

 

Więcej informacji tutaj

Zgłoszenia najpóźniej do 30 października

Jak się zgłosić?