Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Wolontariat na Sycylii

21 października 2020

Wolontariat na Sycylii

Mussomeli na Sycylii (fot. Clemensfranz, licencja: Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported)

 

Pilnie poszukiwana jest osoba chętna na wolontariat na Sycylii. Celem projektu jest promocja solidarności społecznej poprzez wsparcie młodzieży na poziomie lokalnym.

Organizacja Associazione Culturale Strauss zaprasza do wzięcia udziału w projekcie wolontariackim w Mussomeli na Sycylii (Włochy). Projekt trwa 10 miesięcy i można do niego dołączyć od razu. Wolontariusz weźmie udział w programie, którego celem jest zapobieganie przemocy poprzez promocję solidarności społecznej. W miejscowych szkołach i innych placówkach będzie aktywnie uczestniczył z warsztatach, projektach badawczych, lekcjach, grach i innych działaniach.

Wolontariusz ma zapewnione zakwaterowanie, wyżywienie, kieszonkowe, ubezpieczenie, pokrycie kosztów podróży i kursu językowego. Pracuje 35 godzin tygodniowo przez 5 dni w tygodniu. Ponadto weźmie udział w seminariach dla wolontariuszy.

Projekt jest koordynowany przez Associazione Culturale Strauss w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Diakonia Polska jest organizacją wysyłającą i przyjmującą wolontariuszy w ramach tego programu.

 

Więcej informacji tutaj

Zgłoszenia tak szybko, jak to możliwe

Jak się zgłosić?

________

Licencja na użycie zdjęcia: Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported