Wybierz język

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Wsparcie mołdawskich hodowców bydła mlecznego

9 października 2017

Wzmacnianie zdolności hodowców bydła mlecznego z północnej Mołdawii

(fot. skeeze/pixabay.com)

 

Diakonia Polska jest jednym z partnerów projektu „Wzmacnianie zdolności hodowców bydła mlecznego z północnej Mołdawii”, prowadzonego przez Diakonię Kościoła Czeskobraterskiego i jej Centrum Pomocy i Rozwoju. Projekt ma na celu podnoszenie kwalifikacji mołdawskich hodowców bydła mlecznego.

Projekt będzie prowadzony od września 2017 r. do lutego 2018 r. W jego ramach w Czechach zostanie przeprowadzone szkolenie siedmiu hodowców bydła mlecznego z północnej Mołdawii. Będzie ono dotyczyło nowoczesnych technik produkcji mleka, które zwiększają produkcję, podnoszą jej jakość, są rentowne i przyjazne środowisku.

Mołdawscy uczestnicy projektu spędzą dwa tygodnie w czeskich gospodarstwach, gdzie od miejscowych hodowców będą się uczyć nowych technik poprzez pracę (learning by doing). W listopadzie w Pradze wezmą udział w konferencji, podczas której wysłuchają referatów ekspertów rolniczych z Czech, Polski i Słowacji. Następnie przejdą test z nowo nabytej wiedzy oraz pod nadzorem mołdawskiego eksperta będą w swoich gospodarstwach wprowadzać w życie nowo poznane techniki.

Projekt jest prowadzony przez Diakonię Kościoła Czeskobraterskiego i jej Centrum Pomocy i Rozwoju. Partnerami projektu są: Centrum Diakonijne Reformowanego Kościoła Chrześcijańskiego na Słowacji, Diakonia Polska oraz Pro Cooperare Regionala z Mołdawii. Diakonia Polska organizuje udział dwóch ekspertów z Polski w listopadowej konferencji. Projekt został wsparty przez Fundusz Wyszehradzki i rząd Holandii.

 

Zobacz też: www.diaconiacrd.org/visegradfund