Wybierz język

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego

KRS: 0000260697

Wspieraj nasze projekty

Nr konta Diakonii Polskiej:

78 1240 1037 1111 0000 0693 1384

Wypoczynek dla uchodźców z Ukrainy

19 lipca 2023

Uczestnicy wypoczynku w Sorkwitach (fot. Diecezja mazurska KEA)

 

W Sorkwitach na Mazurach odbył się obóz wypoczynkowy dla uchodźców z Ukrainy. Został on zorganizowany przez diecezję mazurską Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Parafię Ewangelicko-Augsburską w Kętrzynie oraz Diakonię Polską.

Obóz wypoczynkowy odbył się od 26 czerwca do 6 lipca na terenie Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Sorkwitach, nad Jeziorem Gielądzkim na Mazurach. Wzięło w nim udział 33 uchodźców z Ukrainy, w tym 20 dzieci.

Podczas turnusu zapewniono uczestnikom liczne możliwości aktywnego wypoczynku – wycieczki rowerowe, pływanie, gry planszowe i in. Odbyła się również wycieczka autokarowa do Mikołajek, gdzie uczestnicy odbyli rejs pirackim statkiem po jeziorze Śniardwy.

Obóz wypoczynkowy został zorganizowany w celu zapewnienia uczestnikom relaksu i chwili radości w trudnym dla nich czasie, jakim jest uchodźstwo. Ponadto był też okazją do ich integracji. Diakonia Polska po raz kolejny wsparła tego typu letnią inicjatywę na rzecz uchodźców z Ukrainy. Już w zeszłym roku dofinansowała dwa turnusy obozu terapeutyczno-integracyjnego w Sorkwitach, a także półkolonie językowe dla dzieci w Mrągowie i Radomiu.

Diakonia Polska na wielu płaszczyznach wspiera uchodźców. Wraz z Diakonie Katastrophenhilfe prowadzi projekt obejmujący wsparcie finansowe dla uchodźców oraz pomoc parafiom, które przyjęły ich pod swój dach. Organizowała też transporty darów rzeczowych zarówno do Ukrainy, jak i do centrów recepcyjnych dla uchodźców w Polsce.

 

Zobacz też: jak Diakonia Polska wspiera Ukrainę